5 Temmuz 2012 Perşembe

Neden Onu Seçtiniz ?

İdeal sevgilinin nasıl olması gerektiği konusunda bir çok yazı yazılıyor. Çoğu insan kendi düşüncelerini dile getiriyor. İdeal ilişkinin nasıl oluşacağına ve ilerisi için şimdiden sorgulanamanız gereken bir takım durumdan bahsedeceğiz. Örneğin ailelerin anlaşabiliyor olması gibi..

İdeal sevgili nasıl olmalı?

İdeal sevgiliyi bulmak, onunla her açıdan tatmin edici bir ilişki yaşayabilmek hiç de kolay değil. Bekar sohbetlerinin en önemli konulardan biri ideal sevgili nasıl bulunur veya sevgili adaylarında hangi konulara dikkat edeceğimizdir. Milliyet Cadde’de yayınlanan bu yazı işte bu sorulara cevap veriyor. Üstelik, bir de kendimizi bakıyoruz, biz nasıl bir sevgiliyiz? Bunu bilirsek uyumlu ve ideal bir ilişki yaşamak çok daha kolay.

Dr. Sari Locker, Türkiye’de O Kitaplar’dan çıkan ‘Muhteşem Seks’ adlı kitabında, bekar insanlardan duyduğu en büyük şikayeti aktarırken, “Hepsi kendileri için doğru olan birisini bulamamaktan yakınıyor. Bir partner bulmak kolay değildir. Tek tesellinin çikolata olduğu, kederli, yalnız gecelerden herkes kendi payına düşeni alır. Ama umudunuzu kaybetmeyin. Dışarıda bir yerlerde sizin için doğru birileri var. Yalnızca bakmaya devam edin. Uyumlu partner arayışınızda, zamana ve çaba sarf etmeye ihtiyacınız var. Mümkün olduğunca çok insanla tanışarak işe başlayın” diyor.

Nasıl tanışabilirsiniz?
Lise ya da üniversitede
İş yerinde
Arkadaşlar ya da aile aracılığıyla
Bir kulüpte, spor faaliyetinde ya da etkinlikte
İnternet, kişisel ilan ya da arkadaşlık servisi aracılığıyla
Bir barda ya da partide
Tesadüf eseri

Sevgili adaylarında bu konulara dikkat edin!
Zeka:Birbiriniz için yeterince zeki olmanız gerekir.
Duygu:Hakkında aynı değerlere sahip olmanız gerekir.
İş:Benzer iş ahlakına sahip olmalısınız.
Aile:Birbirinizin ailesini kabul etmeli ve gelecekte nasıl bir aileye sahip olmak istediğiniz konusunda benzer fikirlere sahip olmak ilişkinin önünü açabilir.
Maneviyat:Ya birbirinizin dini inançlarını paylaşmalı ya da farklılıklarınızı kabul etmelisiniz.
Yaşam:Ne kadar ve nasıl sosyalleşmek istediğiniz konusunda benzer görüşlere sahip olmanız gerekir.
Para:Bu konuda aynı değerleri paylaşmalısınız.
Seks:Cinsel olarak aynı şeyleri sevmeli ve birbirinizle seks yapmaktan hoşlanmalısınız.


Siz nasıl bir sevgilisiniz?
Dr. Sari Locker’a göre, insanları nasıl cezbettiğinizi anlamanız, uyumlu bir partner ararken size yardımcı olur. Locker, kişinin seksiliğini ifade edebileceği dört farklı yol olduğunu söylüyor:

ROMANTİK

Romantik bir seksilik sergilemek için sevgilinize çiçek gönderin. Yatak odasını mumlarla donatın. Sevgilinize kokulu yağlarla masaj yapın. Bütün geceyi sevgilinizle kırmızı şarap içerek geçirin. Onunla hayatın anlamı hakkında konuşun. Ona sevimli hayvan isimleri takın, aşk şiirleri yazın. Uyku vaktinde birbirinize romantik hikayeler anlatın. Romantik olmak kur yapmanın bir parçasıdır. Romantik yanı ağır basan bir seksilik, bu tarza ilişki boyunca devam edeceğiniz anlamına gelir.

DOĞAL

Çaba göstererek elde edebileceğiniz bir şey değildir. Çoğu durumda buna ya sahipsinizdir ya da değilsinizdir. Sade bir çekicilik istiyorsanız şu doğal seksilik özelliklerini bir deneyin: Sevgilinizle çıplak yüzün. Gözlerden uzak, ormanda el ele gezin. Terli terli seks yapın ve birkaç kere orgazm olun. Birlikte kahkahalar atın, spor yapın. Evde çıplak olarak gezin. Hiç düzeltme yapmadan, ne düşünüyorsanız onu söyleyin. “Seni seviyorum” demekten korkmayın.

CİLVELİ

Cilveli biriyseniz, bu gerçek bir tahrik unsurudur. Partnerinize zekice şakalar yapın. Hediyelerle onu şaşırtın. Sevgilinizi ellerinizle besleyin, gıdıklayın. Kulağına tatlı şeyler fısıldayın. Telefonda seks yapın, cilveli e-postalar gönderin. Odanın bir ucundan ona gülümseyin. Bol bol öpüşün ve bol bol ön sevişme yapın. Cilveli olmak çok eğlenceli olabilir ve yeni biriyle işleri yürütmenin harika bir yoludur.
Shout

0 yorum:

Yorum Gönder