19 Eylül 2012 Çarşamba

30 Dakikada Cildinizi Onarın

Cilt yenilemenin en iyi yolu nedir? 
Eskiden kimyasal peeling ve lazer gibi yöntemlerdi ancak son yıllarda medikal estetikte ve doku onarımında yeni bir dönem açıldı. Artık biyoteknolojiler sayesinde, dokuların kendiliğinden yenilenmesi sağlanıyor.


Kimyasal peeling bazı insanlarda alerjiye neden oluyor. Sizin yaptığınız uygulamanın riskleri de var mı? 

Bugüne kadar uygulanan kimyasal peeling'lerde çeşitli alerjiler gözlenebiliyordu. Hekim yanma reaksiyonunun olmaması için, tüm uygulama boyunca hastayı takip etmek zorundaydı. Thaleum teknolojisi ile bu durum ortadan kalktı. Kişiye özel bir maske hazırlıyoruz ve karışımı sadece yarım saat boyunca ciltte tutuyoruz. Asitlerin yarattığı herhangi bir reaksiyon olmadığı için işlem sırasında kişinin takip edilmesi gerekmiyor, uygulayıcı hekim kişiyi rahatlıkla yalnız bırakabiliyor.


Maskelerden biraz bahseder misiniz?

Kişinin ihtiyaçlarına göre hazırlanan maskelerimiz farklı renklerde oluyor. Örneğin; antiaging'te sarı, leke tedavisinde şeffaf, yüzdeki kılcal damarlar için mavi, akne tedavisinde ise yeşil renkte bir maske uyguluyoruz.

Evde de yapılabilir mi? 
Hayır. Maske içine konulan maddelerin miktarlarını sadece hekim belirleyebilir.

Bu özel maske ne kadar sıklıkta uygulanmalıdır? 
Haftada ya da 10 günde bir yapılabilir. Kişiye göre değişse de, ortalama üç-dört seans yeterlidir. Eğer kişi isterse bu sayıyı artırabilir, cildin ihtiyacına göre hekimle birlikte karar verilebilir.


Maskeler doğal maddelerden mi yoksa labaratuvarda geliştirilen kimyasal maddelerden mi oluşuyor? 

Maskeler, doğal biyoteknolojik ürünlerden oluşuyor. İçeriğinde bulunan maddeler; deriyi tamir ediyor ve nemlendiriyor. Hafif kırışıklıkları hızlı ve gözle görünür bir şekilde düzeltiyor. Epidermisin onarımını teşvik ediyor. Ayrıca maskenin içinde bulunan deniz teresi de çok önemli bir rol oynuyor. Bu bitkiden çıkarılan ekstre; özellikle kırışıklıkları ve yara izlerini düzeltiyor, cilde homojenlik sağlıyor. Ayrıca içeriğindeki diugoasine tetrafosfat; cilt DNA'sını, kimyasal asitlerin sebep olduğu zararlardan da koruyor. Bu yüzden bizim yaptığımız işlemde, kimyasal asitlerin yan etkileri görülmüyor.

Yaşlanmış ciltlerin tamirinde ve yeniden aktivasyonunda kullanılır.
Yüzeysel kılcal damarların giderilmesinde, açık gözeneklerin sıkıştırılmasında ve tamir edilmesinde çok etkilidir.
Antioksidan özelliği sayesinde ciltteki hassasiyeti giderir.
Aknelerin azaltılmasında ve lekelerin giderilmesinde yararlıdır. Ayrıca akne oluşumuna engel olarak cildi de parlatır.
Ciltteki pigmentasyon sorunlarını yani cilt tonundaki dengesizlikleri ortadan kaldırır.

Bu maske her yaşta uygulanabilir mi? 
Tedavi alanları doğru teşhis edilirse ve doğru karışımlar hazırlanırsa, elbette her yaşta kullanılır. Ürünü geliştirenler; hangi sorun için, hangi maskeyi uygulayacağımız konusunda protokoller oluşturmuş. Bu da işimizi kolaylaştırıyor. Verileri girdiğimiz zaman; o cilde uygulanması gereken maskenin formülü de belirleniyor.


Tek bir uygulama bile yararlı olur mu? Mesela kişi çok önemli bir davete gidecekse, bir gün öncesinden bu maskeyi yaptırmalı mı? 
Evet, kısa sürede etki göstermesi büyük avantaj. Mesela geçtiğimiz yıl jürisi olduğum Miss Universe güzellik yarışmasındaki katılımcıların hepsine, yüzlerindeki stres ve yorgunluğu silmek için Thaleum uyguladım. 30 dakikada capcanlı bir cilde sahip oldular.

Tedaviden sonra ciltte nasıl bir değişim oluyor? 
İlk seanstan sonra bile, cildinizde çok ciddi bir ışıltı, parlaklık ve sıkılaşma görüyorsunuz. Seanslar tamamlandığında, sokakta "Cildinize ne yaptınız?" diye sorarlarsa şaşırmayın. Bu onarım sistemi; gerçekten etkisi yıllar önce kanıtlanmış, hem hekimlerin korkmadan uygulama yapmasını sağlayan, hem de hastaları memnun eden bir sistemdir.

Hangi ülkenin kadınları birbirine benziyor? 
Akdeniz ırkı kadınları genel olarak birbirlerine benzerlik gösteriyor. Özellikle biz İtalyanlar ve Türkler, cilt tipi olarak da birbirimize çok benziyoruz. Kuzey Avrupalılar ise çok daha ince bir cilde sahipler ve ciltlerinin elastikiyeti çok daha çabuk kayboluyor. Bu sebeple daha genç yaşlarda maske ve peeling gibi bu tarz uygulamalara ihtiyaç duyuyorlar.

Esra Tüzün - Sabah
Shout

1 yorum:

 1. There are various types of these short-term loans available in
  the market that can help you swim to safe grounds.
  It is always good to repay amount borrowed by applicant in time.

  All these positive points will hasten our process of granting you the cash aid that
  can be tailored to be budget friendly.
  Here is my web site payday loan

  YanıtlaSil