28 Haziran 2012 Perşembe

Google Play'e Yeni ÖzellikGoogle Play'deki uygulamalara yapılan yorumlarının altında artık bunları da görürseniz şaşırmayın!


Google, Android Developer Console (Android Geliştirici Konsolu) içinde yaptığı değişiklikle geliştiricilere uygulamalar hakkında yapılan yorum ve değerlendirmelere cevap verme imkanı sağlıyor.

Şirketin geçen hafta bildirdiği bu özellik sayesinde geliştiriciler, Google Play'de yardım isteyen kullanıcılara destek verebilecek ya da istenen yeni özellikler eklendiğinde kullanıcıları haberdar edebilecekler. Geliştiriciler yorum sayfalarında cevap yazdıklarında kullanıcılar e-posta yoluyla haberdar edilecek.

Halihazırda geliştiriciler konsol üzerinden uygulamaları hakkında yorumlar, değerlendirme puanları gibi çeşitli verileri görebiliyor. Ancak şimdi yeni eklenen alan sayesinde bu yorumlara cevap yazmaları da mümkün hale geliyor.

Yeni özellik başta sadece "Top Developer" statüsüne sahip geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Google'ın konsolda yaptığı bir başka yenilik de geliştiricilerin üç ana işini yansıtacak bir tasarım değişikliği. Google'a göre geliştiricilerin işleri üç ana bölüme ayrılıyor: Tasarım, geliştirme ve dağıtım. Yapılan değişiklik sayesinde geliştiriciler, ürünlerini daha kolay bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunabilecek.


Shout

0 yorum:

Yorum Gönder