3 Ağustos 2012 Cuma

Bayanların Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır ?

Kadınlar yalan söyleme konusunda biz erkeklerden daha başarılıdır. Peki ne yapıyorlar da bizi bu yalanlara inandırıyorlar. Kadınların söyledikleri beyaz yalanları anlamanız için size bazı tüyolar vereceğiz. Artık bir kadın konuşma yaparken daha dikkatli dinleyecek ve ayrıntılara önem vereceksiniz. Tabii tüm bunları birazdan vereceğimiz tüyolar doğrultusunda yapacaksınız.

Kadınların söylediği yalanlar fazla “renk vermedikleri” için daha zor anlaşılıyor. Kadınlar daha çok kilolu arkadaşına mini eteğinin yakıştığını söylemek gibi beyaz yalanlar söylüyor. Kadınlar el kol hareketleriyle konuşmalarını destekleyerek inandırıcı görüntü sergilerken, erkekler avuçları terlediği, gözlerini kaçırdığı ve kızardığı için yalanları ortaya çıkıyor.

Daily Mirror’ın internet sitesindeki habere göre, İngiliz ruhbilimci Dr. Jez Rose’un yaptığı araştırma, kadınların büyük çoğunluğunun beyaz yalanlara başvurduğunu ortaya koydu. Daha çok “kilolu arkadaşına mini eteğin çok yakıştığı” gibi beyaz yalanlar söyleyen kadınlar, yalan söyleyenlerin tipik özelliklerini göstermediği için yalanları ortaya çıkmıyor. Rose’a göre yalan söyleyenlerin sergilediği özellikler şöyle:

Yüze dokunma: 

Söylediklerinin yalan olduğunu gizlemek isteyenler sürekli yüzüne dokunuyor, burnunu kaşıyor, ağzını eliyle kapatıyor ve sık sık dudaklarını ısırıyor.

Yapay gülümseme: 

Doğal gülümseyenlerin gözlerinin içi gülerken, yalancıların yüzünde yapay bir gülümseme beliriyor.

Gözünü kırpıştırma: 

“Gözler kalbin aynasıdır” sözünün doğruluğunu yalan söyleyenler bir kez daha ispatlıyor ve sık sık gözlerini kırpıştırıyor.

Gözlerini kaçırma: 

Göz kontağı da kuramayan yalancılar göz göze gelince hemen başını çeviriyor. Sürekli kapıya bakan bu kişiler yalanı söyledikten sonra kaçıp gitmek istiyor.

Tereddüt: 

Yalan söyleyen insan detaylarını kafasında kuramadığı için tereddütte kalıyor, konuşması yavaşlıyor, cevap verirken uzun süre düşünüyor.


Shout

0 yorum:

Yorum Gönder