6 Aralık 2012 Perşembe

Facebook 'un Yeni Rakibi Socl ile Tanısın


Facebook ve Twitter 'a pek çok rakip gösterilse de hepsinin sadece bir haberden ibaret olduğu ve daha da öteye gidemedikleri çok açık. Fakat ABD 'li teknoloji şirketi Microsoft geçen yılın son aylarında duyurduğu, Mayıs ayından bu yanada şirketin içinde kapalı yayın yaparak test ettiği bir sosyal ağ projesini artık kullanıcılarına açmış durumda.

Ağın ismine Socl adını vermişler. Socl, facebook ve Twitter gibi yaygın olarak kullanıla sosyal ağların aksine daha çok eğitim ve teknoloji gibi alanlarda çalışma grupları oluşturmayı amaçlamış durumda. Fotoğraf paylaşımını temel aldığı için Pinterest 'e çok benziyor. Ama kullanıcılar fotoğraf, link, video gibi çeşitli içerikleri de paylaşabiiyorlar elbette. Socl kullanmak için Facebook hesabınız veya Microsoft 'a ait bir e-posta adresiniz olmalı (outlook, live, hotmail vs.). 

Kullanıcılara paylaşım yapmalarının yanı sıra ilgi alanlarına göre konuları taip etme olanağıda sağlanmış durumda. Ayrıca Socl, Bing ile entegre edilmiş durumda. Microsoft 'un bu yeni sosyal ağına buradan ulaşabilirsiniz.Shout

0 yorum:

Yorum Gönder