7 Aralık 2012 Cuma

150 - 200 TL Arasında Akıllı Telefonlar Geliyor
Microsoft Türkiye Genel Müdürü sayın Tamer özmen öyle bir açıklama yaptı ki herkesi tatlı bir heyecan sardı. Özmen; Şubat ayında 150 - 200 TL 'lik telefonların piyasaya sürüleceğini v bu telefonların 1500-2000 TL olan teelfonlarla aynı özelliklere sahip olacağını açıkladı.

Ankara JW Marriot Otel 'de gerçekleştirilen Microsoft Bilişim Zirvesi 2012 'ye konuşmacı olarak katılan Özmen, mobilite, sosyal ağlar, bulut bilişim ve büyük veri olarak sıralanan dört mega trend konusunda kendilerini hazır hissettiklerini söyleyerek, kurumlara bu yeni çağda rekabet etmelerini sağlayacak ve bu rekabeti fırsata çevirecekleri yeni ürün ve hizmetleri Türkçe olarak sunduklarına dikkati çekti. Türkiye'nin genç nüfusunun önündeki tüm engelleri kaldırmak ve yeni iş fırsatları yaratmak için çalıştıklarını dile getiren Özmen, “Türkiye'nin önündeki önemli tehditlerden biri olan siber saldırılara karşı kamu ile birlikte hareket etmeye çalışıyoruz. Kamunun sayısal dönüşümü birinci önceliğimiz” diye konuştu.

Konuyu daha da açan Özmen, günümüzde şirketlerin birçok departmana sahip olduğunu ve bunlar arasında iletişim kurmanın Windows 8 ile daha kolay hala geleceğini belirterek; “Bugün akıllı telefonlar 1500-2000 bin lira civarında fiyatlara sahip. Şirketler çalışanlarına bu cihazları vermekte zorlanıyor. Şubat ayında 150-200 liralık telefonlar çıkacak, bunlar 1500-2000 liralık telefonlarla aynı platformlara sahip olacak” diye konuştu.Shout

0 yorum:

Yorum Gönder