22 Kasım 2012 Perşembe

Genelev Reklamı Alan Futbol Takımı

Futbol erkek oyudur tabusunu ciddi ciddi bayanlar yıkacak gibi görülüyor. Bayanlar erkekler gibi aktif olarak futbolu oynamasa da kenarından köşesinden mutlaka futbola dahil oluyor. Bazıları çok ateşli taraftar, bazıları bayrak tutan, bazıları tribünleri coşturan amigo. Öyle veya böyle varlar ve iyi ki varlar.

Fakat Yunanistan 'da öyle bir olay yaşandı ki yukarıda ki saydığım örneklerden daha farklı bir şekilde bayanlarr futbolda dahil oldu. Yıllarca ülkemizde galatasaray takımının mor renkli ve şeker pembesi renkli forması ile dalga geçildi. Kendi oyuncuları Milan BAROS formamda ki renk gay rengidir vs gibi söylemlerde bulundu. Arda Turan daha ileri giderek çok daha kötü söylemlerde bulunmuştu. Ama Yunanistan 'da yaşanan bu ilginç olaya futbolcularda mecburen sıcak bakıyorlar. Yunanistan’da amatör ligde yer alan Voukefalas takımı kendilerine sponsor olarak 2 ayrı genelev ile anlaşmış. Üzerinde Villa Erotica ve Soula's House of History baskıları olan şeker pembesi formalarıyla antrenmanlara başlamışlar bile. Takımın yönetim kurulunda bulunan aynı zamanda kaleci olan Yiannis Batziolas “Ne yazık ki herkes amatör ligden desteğini çekti. Artık tek meselemiz ayakta kalmak” diye açıklama yapmış. İşte bir futbolcu içinde söylenmesi gereken en zor şey de budur sanırım. Ayrıca Batziolas, oyuncuların da durum karşısında oldukça şaşkın olduğunu ve şaka yapıldığını zannettiklerini sözlerine eklemiş. Nasıl inanılır ki böyle bir şeye ? :)

Fakat futbola çok düşkün olan Larissa kentinde taraftarlar ve organizatörler bu gelişmeyi uygun bulmayarak, pembe formaların sportif amacı ihlal ettiğini ve çocuk taraftarlar için uygunsuz olduğu gerekçesi ile yasaklamış. Fakat takım artık tek gelirleri olan bu uygulamaya mecbur oldukları için karara itiraz etmişler. Takımda her bir oyuncu pembe forma için 1300 dolar alıyor. Ülkede ki diğer futbol takımlarına sponsor olanlar arasında cezaevi, kebapçı, reçel fabrikası gibi ilginç firmaların sayısı da artıyormuş.
Shout

0 yorum:

Yorum Gönder