6 Şubat 2013 Çarşamba

Trafige Çözüm; Xkuty Elektrikli Bisiklet
İşte garip bir icat daha. Bu sefer icadın arkasında her zaman olduğu gibi Japonlar değil İspanyollar var :) Electric Mobility isimli bir İspanyol şirketin geliştirdiği elektrikli bisiklet, dünya genelinde giderek artan trafik ve park sorununa bir çözüm getireceğe benziyor.

Xkuty ismi verilen ürün yaklaşık 45 kilogram civarındaymış. Elektrikli bisiklet diye de anabileceğimiz bu ürün 1.500 W 'lık motor gücü ve 17 mAh 'lik bir pile sahip. Xkuty'de kullanılan 48V DC, 1.500 W'lık motor gücü bisikletin maksimumda 45 km/s hıza ulaşmasına imkan tanıyor. Bu bisikletin en ilginç yanlarından biri de pedal barındırmıyor oluşu. Menzili 50 km'yi bulabilen elektrik motorunun pili iki saatte şarj edilebiliyor. Ayrıca ürüne iPhone dock 'u da yerleştirebiliyorsunuz. iPhone sayesinde bisikletteki hızınızı ve bisikletinizde kalan şarj süresini görebiliyorsunuz. 

Bisikletin gövde kısmının yeşil, kırmızı, siyah, gri ve mavi; selenin yeşil, kırmızı, kahverengi ve siyah; elciklerin ise yeşil, siyah ve kırmızı renk seçenekleri bulunuyor. Satışa sunulacağı tarih belli olmayan Xkuty'nin yurt dışı satış fiyatı 2.315 euro.

İşte tanıdım videosu;


Shout

0 yorum:

Yorum Gönder