26 Ağustos 2012 Pazar

Google'ın Yeni Uygulaması Bilgisayar Bozdu

Google'ın yayınladığı bu son güncelleme, PC'leri nasıl kullanılamaz hale getirdi?

Google'ın buluta dayanan netbook'ları Chromebook için sunulan bir güncelleme, cihazları neredeyse "tuğla"ya dönüştürüyordu. Ancak güncellemenin geliştiricilere özel olması, Google'ın yaşadığı sorunun boyutlarını bir miktar azalttı.
Çok büyük bir kullanıcı kitlesi olmayan Chromebook'lar için yayınanlan son geliştirici güncellemesi 22.0.1229.12, rutin bir güncellemeydi ve bazı hata onarımları içeriyordu. Google, güncellemeyi yükleyen ve cihazı çalışmaz hale gelen kullanıcılara cihazlarını kurtarmaya yönelik bazı talimatlar yayınladı. Talimatları uygulamak, bir miktar teknik bilgi gerektirse de, güncellemenin geliştiricilere özel olması bu durumu göz ardı etmeyi sağlayabilir. Bununla birlikte Chromebook'u kurtarmak için izlenmesi gereken adımlar arasında işletim sistemini en baştan yüklemek de var ve bu durum, kullanıcıların canını sıkacak gibi görünüyor.
Bu olaydan bir ders çıkarması gerektiğini düşündüğümüz Google, güncellemeyi yakın bir zamanda onaracaklarını ve indirmeye sunacaklarını söylüyor.


Shout

0 yorum:

Yorum Gönder