24 Şubat 2013 Pazar

Artık Ölsen Bile Tweet Atabilirsin

Öldükten sonra ikinci bir hayat var mı ? Reenkarnasyon gerçek midir ? Ölünce neler yaşacağız ? Ölünce Facebook , twitter hesaplarım ne olacak ? gibi sorular yıllardır insanların kafalarını kurcalayan sorulardır. Ne yazık ki kimse bunun cevabını hala verebilmiş değil. Verilebilecek gibi de görülmüyor. Ama bu şirket bir nebzede olsa sizi ölümsüzleştiriyor.

İnternette haber okurken denk geldim bu konuya. Ntvmsnbc 'de bulunan bu habere  göre internette bulunan bir şirket siz öldükten sonra sizin adınıza tweet göndermek için kendini bu işe adamış durumda. Sloganları bile hazır; "ölümden sonra sosyal hayattan kopmamanız için" Şirketin yaptığı aslında çok basit ama benim hoşuma gitti. Ben öldükten sonra tweet atılsa ne olur atılmasa ne olur diyebilirsiniz tabiki ama benim aklıma yattı bilemiyorum :) Alır mıyım ? Almam tabi. Ama fikir güzel.

Şirketin yaptığı oldukça basit. _LiveSon adında ki bu servis şirketi sizin beğenilerinizi, sevdiğiniz şeyleri, tuttuğunuz takımı, ilgi alanlarınızı, izlediğiniz film türlerini, okuduğunuz kitaplar vb şeyleri izliyor. Hayatınızı kaybettikten sonra yine bu çizgiden şaşmadan sizin hesabınızdan tweet atmaya devam ediyor. Aynı firmanın Facebook hesapları ile de benzer bir çalışması varmış. Şirketin diğer bir sloganı ise benim daha çok hoşuma gitti;

"Kalbiniz atmadığı zaman da tweet atmaya devam edin"


Hakan ÇOLAK 'ı twitter 'da takip etmek ister misin ? Tıkla!


Shout

0 yorum:

Yorum Gönder