18 Şubat 2013 Pazartesi

Kitap Önerisi; Son Tapınak Sövalyesi
" Yoğun ateşler ve parlayan kılıçlar altında yanmakta olan Kudüs, 1291 'de Batı 'nın elinden kayıp Müslümanların eline geçtiği sırada, genç bir Tapınak Şövalyesi, kılavuzu ve bir avuç şövalyeyle birlikte, örgütün ölmek üzere olan Büyük Üstad 'ı tarafından kendilerine emanet edilen gizemli bir sandığı gemiyle kaçırmaya çalışmaktadır. Gemi ardında hiçbir iz bırakmadan yok olur.

Ve Bugün.. Manhattan 'da Tapınak Şövalyeleri gibi giyinen dört maskeli süvari Central Park 'ta ortaya çıkıp, Vatikan hazinelerinin galasının yapıldığı Metropolitan Sanat Müzesi 'ne doğru ilerlemektedir. Süvariler, kalabalığın arasından geçerek, hazineyi yağmalamaya engel olmaya çalışan herkese vahşice saldırırlar. O sırada müzede olan Arkeolog Tess Chaykin, süvarilerin liderinin onca değerli eserler arasında özellikle tuhaf bir ortaçap şifre çözücüsüyle ilgilenişini sessizce izlemektedir. Diğer atlılarla birlikte gecenin karanlığına karışmadan önce, lider süvari bu şifre çözücü aygıtı büyük bir saygıyla alırken ağzından esrarlı bir kaç latin kelime dökülür.

Bu olaydan sonra, anti-terör uzman Sean Reilly başkanlığında bir FBI araştırması başlatılır. Çok geçmeden, Reilly ve Tess üç kıta arasında, bu olayı çözmeye çalışırken haçlı şövalyeleri ve yaşamış Son Tapınak Şövalyesi 'nin kader yolculuğunun karanlık, sır dolu tarihiyle karşılaşır. Tapınak Şövalyeleri 'nin kayıp sırrını aydınlatmak isterken, kendilerini Manhattan 'da ki mezarlıklar ve kanalizasyonlardan, Türkiye 'de ki ıssız dağlara, merhametsiz katillerin başrolde olduğu ölümcül bir kedi fare oyununun içinde bulurlar. "

Okuduğunuz makale geçen ay bitirdiğim Raymond Khoury 'nın Son Tapınak Şövalyesi isimli kitabının ufak bir özeti. 520 sayfadan oluşan, orjinal ismi The Last Templar olan ve Ender Nail tarafından çevrilen bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum.Oldukça sürükleyici bir kitap. Konular 86 bölüme ayrılarak anlatıldığı içinde okurken sıkılmıyorsunuz. Online kitap satışı yapan sitelerden rahatlıkla temin edeceğiniz bu kitabın kitapyurdu.com 'da ki fiyatı 7.00 TL, idefix.com 'da cep boyu olanının fiyatı ise 9.90 TL olarak belirtilmiş.

ISBN; 9944-983-02-0
Koridor Yayıncılık


Hakan ÇOLAK 'ı twitter 'da takip etmek ister misin ? Tıkla!
Shout

1 yorum:

  1. BEN YAKLAŞIK 2 YIL ÖNCE OKUDUM MUHTEŞEMDİ

    YanıtlaSil